Ratsutamine muutis Eliisa maailma

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Eliisa on raske puudega 9-aastane tüdruk, kes oma karmi saatuse tõttu ei saa elada tavapärast noore inimese elu. Alates 5. eluaastast põeb ta liigesepõletikku, mistõttu on liikumine tema jaoks igapäevaselt oluline tegevus. Tartu Ratsakool ja IIZI Kindlustusmaakler AS aitavad Eliisal unistusi ellu viia. Eliisa jaoks on iga toetus oluline.

Eliisa

Kuna Eliisale väga paljud spordialad ei sobi, siis paar aastat tagasi jõudis ta tee Tartu Ratsakoolini. Eliisa armastab ratsutamist ja hobuseid. Täna püstitatakse igapäevastele treeningutele järjest suuremaid eesmärke ja see on noore tüdruku jaoks suur võit. Eliisa on leidnud tegevuse, mida ta saab nautida ja mis talle rõõmu valmistab.

Samas on ratsutamine ja hobustega tegelemine suurema ohu allika valdamine ning tema treenimine nõuab personaalsemat lähenemist kui muidu. “Erivajadustega inimese puhul võib ratsutamine olla tihti nii füüsilises kui ka vaimses mõttes ainuke tegevus, mida ta oma iseärasuse tõttu teha saab. Lisaks ratsutamisest saadavale füüsilisele koormusele on see inimesele mõningal juhul üks vähestest võimalustest ratastoolist välja sportima saada. Sadulas istumine ja koos hobusega liikumine imiteerib inimese liikumist, mis tugevdab lihaseid,” selgitab Tartu Ratsakooli esindav Egle Kalev.

Ent tegelikult on ohutusreeglite jälgimine absoluutselt kõikide ratsutajate puhul prioriteet. “Hobuse puhul ei tea kunagi ette, millal ta ehmuda või vääratada võib. Peab alati meeles pidama, et õpilase partneriks on siiski see ~600kg-ne loom. Tal on oma iseloom, tujud ja halvad päevad ning teda juhivad instinktid. Ka kõige treenitum hobune võib ehmuda ja järske liigutusi teha, mistõttu on vigastuste saamise oht olemas ka spetsialisti oskusi ja teadmisi omaval isikul,” arutleb Egle. Siiski lisab ta, et suuri traumasid õnneks juhtunud ei ole. Hoolimata kõigi ohutusnõuete täitmisest võib õnnetusjuhtumeid aga aeg-ajalt ette tulla. Risk trauma tekkeks on paratamatult olemas. “Keegi pole kaitstud, kõigiga võib juhtuda.”

Eliisa üks suurimaid unistusi on võistlustel osalemine. Selleks on aga riskantse spordiala reeglistikus teatud nõuded. Egle selgitab lähemalt: “Kui Eliisa võistelda tahab, on kindlustuse olemasolu kohustuslik. See on eeltingimuseks, et saaks osaleda. Nii ka teiste lastega. Ka treeningute puhul on lepingus kirjas, et riskid on olemas ja kindlustuse tegemine on õpilastele soovituslik.”

Egle Kalev | Tartu Ratsakool

Kalev peab IIZI toetust väga eriliseks ja tal on hea meel, et IIZI on ka Tartu Ratsakooli koostööpartner. “Eliisale leiti IIZI abiga sobiv kindlustus. Kuna tegemist on kõrgendatud riskigrupiga, siis selliseid toetusi eriti ei tehta. Pigem on see erandjuhtum. Paljud suured ettevõtted ütlevad koostööst ära. Asjaolu, et väärtustatakse noore inimese soovi saavutada ja areneda, on imeline. IIZI abi on tähelepanuväärne!“ Ilma kindlustuseta Eliisa võistlustele ei pääseks.

Lisaks erivajadustega inimestega tegelemisele on Tartu Ratsakool spetsialiseerunud ratsutamisõppe andmisele. “Kui panna laps ratsutamisega tegelema, siis Tartu Ratsakool on selleks väga õige koht. Laps saab sellest kasu nii vaimses kui ka füüsilises plaanis – loomadega tegelemine rahustab, maandab igapäevast stressi. Hobustega tegelemine viib muremõtted eemale, see aitab läbipõlemise vastu. Tegemist on spordiga ja enamasti liigume värskes õhus. Seega lisaks füüsilisele koormusele suureneb inimese immuunsus. Ühiste huvidega inimesed saavad kokku, leiab sõpru ja mõttekaaslasi. Võimalik on harrastada võistlussporti rahvusvaheliste võistlusteni välja,” innustab Egle igaüht ratsutamist proovima.

IIZI kindlustusspetsialistid soovitavad: 

Kui sinu laps tegeleb mõne spordialaga, käib treeningutel ja treeninglaagris ning osaleb ka võistlustel, siis on keskmisest suurem võimalus, et võib juhtuda mõni ootamatu, äkiline ja välismõjudest tingitud õnnetusjuhtum. Kindlustusega ei hoia küll ära vigastusi, kuid kindlasti aitab kindlustus kergendada nende mõju pere ja lähedaste igapäevasele elule.

Loe lisaks õnnetusjuhtumikindlustuse ja kaitsete kohta

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim kindlustus!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!