Ravikindlustus aitab haigekassa puudumisel

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Ravikindlustus on neile, kellel puudub riiklik haigekassa ravikindlustus või kui eelistatakse külastada eraarste ning kiiremat asjaajamist. Tegemist on vabatahtliku ravikindlustusega, mis aitab maandada ravikuludega seotud riske.

72% Eesti elanikest peab arstiabi kvaliteeti heaks ning 62% on rahul arstiabi kättesaadavusega. Kõige rohkem ollakse rahul hambaarsti, pereõe ja perearsti teenusega. Eesti inimestele teeb aga muret eeskätt eriarstiabi kättesaadavus. Sellega seoses on probleeme olnud 2020. jooksul 52% eriarsti külastanutel, kellest 48% pidid eriarsti vastuvõttu ootama enam kui kuu (allikas: Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa tellitud iga-aastane uuring 2020). Siinkohal aitab vabatahtlik ravikindlustus, mis hüvitab kulud eraarste külastades. Kättesaadavus on parem, järjekorrad lühemad ja mure korral abi saamine mugavam.

Ravikindlustuse makse sõltub üldjuhul isiku vanusest, tervisest, erinevatest harrastustest, ravikindlustuse paketi suurusest ja kasutatavast piirkonnast. Kõik kindlustuspakkumised on individuaalsed ja sõltuvad palju inimesest endast. Lisaks tuleb arvestada ka erinevate piirkondade ravisüsteemidega. Valikus on neli võimalust: Eesti, Euroopa, maailm või maailm koos USA-ga. Näiteks USA-s puudub riiklik ravisüsteem ja see on üles ehitatudki kindlustussektorile. See tähendab, et ravi kulud on igal pool kõrgemad ja seda ka kindlustamisel.

Peamiseks põhjuseks ravikindlustuse tegemiseks on pikad ootejärjekorrad eriarstide vastuvõtuks. Tihti tuleb mure korral oodata mitu kuud enne kui tekib võimalus soovitud arstiga nõu pidada, nii võib oluliselt kannatada elu kvaliteet. Ka on mõttekas teha kindlustus, kui soovitakse ravile minna väljaspool Eestit. Ravivõimalused sõltuvalt tervise seisundist võivad kahjuks osutuda ühes riigis piiratuks.

Väiksemate ettevõtete omanikud saavad valida, kas soetada endale vabatahtliku ravikindlustus või maksta sotsiaalmaksu. Enamasti tuleb vabatahtlik ravikindlustus ettevõtte jaoks kulusõbralikum. Lisaks on ettevõttel võimalus töötajatele soetada vabatahtlik ravikindlustus motivatsiooni paketina, et töötajad saaksid alati õigel ajal ravi ning naaseksid kiiremas korras tööle tagasi.

Soovitatav on teha ravikindlustus senikaua kui oled terve. Tähelepanu peaks pöörana erinevatele pakettidele, et kindlustus oleks tehtud just kõige sobilikumal viisil. Pakutavad paketid on erinevate katetega, arvestades väiksemaid tervisemuresid kuni organite siirdamisega seotud kulutusteni välja.

Uus lahendus: IIZI Tervis toob arsti koju kätte

Unikaalne IIZI Tervis pakub mugavat protsessi ega eelda tavapärast põhjalikku tervise taustakontrolli. Paketid on koostatud vajaduspõhiselt, et iga klient oma terviseküsimustele kiired vastused saaks. Alustades vajalikest vaktsineerimistest, hambaravist, vaimse terviste teenustest ja profülaktilistest uuringutest ning lõpetades retseptide ja saatekirjade pikendamise või kaugmeditsiiniga, kus sisuliselt on perearst Sinuga alati kaasas. IIZI Tervis sobib ka väiksema arvuga ettevõtetele. Töötaja saab ise mugavalt sobiva lahenduse IIZI veebilehelt ära osta ning tööandja kuludokumentide alusel arved maksuvabalt maksusoodustuse ulatuses kompenseerida.

Tutvu IIZI Tervisega