Reisikindlustus: mida pakkida käsipagasisse?

18. veebruar 20203 minut(it) lugemist
Mida pakkida käsipagasisse

Kohvreid pakkides tuleks arvestada ka kindlustusega, sest hüvitise saamiseks on kehtestatud teatud tingimused. Missugused esemed peaksid pakkima käsipagasisse? Millega veel arvestama peaksid?

Tavapagasis olev tehnika võib hüvitiseta jääda

Käsipagasisse tuleb pakkida olulised dokumendid (pass, juhiload, id- kaart, lennuki-ja laevapiletid), et need oleksid Sinu pideva järelevalve all. Reisidokumentide (pass, id-kaart) röövi korral on  üldiselt asendusdokumentide kulu hüvitatav, kuid see oleneb kindlustusandjast. Oluline on arvestada, et sularaha või kontserdipiletite kaotamine või vargus ei ole kindlustusjuhtum.

Käsipagasisse tuleb pakkida tehnika – näiteks telefon, arvuti, kaamera ning ka nende lisatarvikud (laadijad, objektiiv, kõrvaklapid jne). Juhul, kui annad need ära tavalises pagasis, siis kindlustus hinnalisemate esemete kahju korral hüvitist ei paku.

Millega arvestada kindlustussumma määramisel?

Pagasikindlustuse summa määramisel tuleb arvestada ka väärtuslikuma kohvrisisuga. Oluline on teada, et kui kaasas on mõni eriti kallis ese, näiteks fotoaparaat, siis võib olenevalt mõni kindlustusandja hüvitada kahju korral vaid pool määratud pagasikindlustuse summast. Näiteks, kui kindlustussumma oli 4000 €, siis fotoaparaadi puhul hüvitatakse kuni 2000 €. „Kui kaasas on hinnalisem kraam, siis tuleks valida ka pisut suurem summa, et kindlustuskaitse ka ühe eseme kahju korral piisav oleks,“ lisab Moonika Kaste.  

Mis ei ole kaetud?

Pagasikindlustus kõigile kaasavõetavatele esemetele siiski ei laiene. Näiteks küsitakse sageli raha või pangakaartide kohta, millega seotud kahjud aga hüvitamisele ei kuulu. Samuti ei kindlusta kõik kindlustusandjad näiteks muusikainstrumentide vargust või nendega pagasis juhtunud kahjusid.  Üldjuhul ei ole kindlustusest abi ka tööriistade, tootenäidiste või kergesti purunevate esemete puhul.

Millega arvestada?

Kui oled suusareisile minemas ning pagas hilineb, kuid kõik reisiks vajalikud riided olid ära antud kohvris, siis ei pruugi kindlustushüvitis piisav olla, et samaväärne spordivarustus soetada. „Soovitame võimalusel käsipagasisse mahutada ka reisiks vajalikud riided või spordivarustuse,“ lisab Kaste. Selleks, et reisiplaanid ei luhtuks, soovitame võimalusel vajalikud riided ka käsipagasisse mahutada, mis võimaldab kohe maandudes minna näiteks spordivõistlustele või mägedesse.

Odavlennufirmade puhul võib ette tulla olukord, mil käsipagasit lennukisse ei lubata ja ohutuse tagamiseks võetakse pagas Sinult ootamatult siiski ära. Kahjuks sellisel juhul üldiselt tehnikale ja kaasa võetud väärtuslikel esemetel kindlustuskaitse puudub. Soovitame võimalusel need käsipagasist eraldada ja endaga lennukisalongi kaasa võtta.

Sinu reisikindlustus on siin!