Reisikindlustuse 5 olulist meelespead suveks

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Kui suvised reisiplaanid viivad Sind kodumaalt kaugemale, siis tasub ka reisikindlustus varakult ära teha. Enne poliisi sõlmimist soovitame enda jaoks läbi mõelda need 5 küsimust, et puhkuseplaanid muretult kulgeksid. Naudi suve ja võta iizilt!

Mul on ravikindlustuskaart, milleks mulle reisikindlustus?

Euroopa Ravikindlustuskaart annab küll õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ja Euroopa Majanduspiirkonnas, võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega, kuid ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Mitmetes Euroopa riikides domineerib erameditsiin, mida riigi poolt inimestele ei tagata. Lisaks ei ole ravikindlustuskaardiga kaetud visiiditasu erakliinikus ega haigla voodipäevaraha. Kõigi vajaminevate ravimite maksumus ei pruugi olla 100%-liselt hüvitatav, samuti ei ole kaetud haige/vigastatu erakorralised transpordi kulud Eestisse. Kui reisid Euroopast kaugemale, ei ole ravikindlustuskaardist vajalikku abi ning määravaks muutub reisikindlustuse olemasolu.

Miks on oluline reiskindlustuse ostmise aeg?

Kui jätta reisikindlustuse tegemine viimasele minutile, siis tuleb olla valmis reisitõrke kaitse puudumiseks reisi alguses. Kindlustusseltsid rakendavad reisitõrkekindlustuse kehtima hakkamise alguse korral erinevat ooteaega ja nii võib tekkida olukord, kus kindlustusjuhtumi korral ei ole Sa kaitstud ja kindlustusselts tekkinud kahju või lisakulutusi ei hüvita. Ootamatu haigestumine, lennuettevõtte majanduslikud raskused või streik – need on vaid mõned näited olukordadest, kus viimasel hetkel sõlmitud kindlustusest abi ei ole.

Reiskindlustus tee kohe, kui reisiplaanid on paigas! Kui on teada sihtriik, reisi toimumise täpne aeg ning tehtud esimesed kulutused reisile (näiteks tasutud majutuse eest, osamakse lennupiletite eest). Nii oled kõige paremini reisikindlustusega kaitstud ootamatute olukordade eest.

Mu puhkus algab Helsingist, mis kuupäeva peaksin poliisile märkima?

Reisikindlustuse poliis peab algama kuupäevast, kui Eestist lahkutakse ja kestma päevani, millal tagasi Eestisse jõutakse. Kui näiteks reis algab laevasõiduga Helsingisse või bussisõiduga Riiga ning jätkub sealt lennuki pardal, siis peab kindlustus algama päevast, kui lahkutakse Eestist. Sama on tagasitulekuga – poliisi lõpukuupäevaks tuleb märkida päev, mil jõutakse tagasi Eestisse. Meeles tuleb pidada, et reisi kogukestvuse hulka kuulub ajatsoonide vahetus ja ümberistumistele kuluv aeg. 

Kui meditsiiniabikindlustus on reisikindlustusel olemas, miks peaksin valima ka lisakaitseid?

Reisikindlustust vormistades tasub läbi mõelda, milliseid kaitseid ja kui suures ulatuses Sa vajad, nii saad ära hoida ebameeldiva olukorra, kus kindlustusselts kahju hüvitamisest keeldub. Kui näiteks on reisil plaanis tegeleda spordiga, siis olenevalt spordialast tuleb ka vastav lisakaitse poliisile ära märkida. Sama kehtib treeninglaagris või võistlustel osalemise, samuti välisriigis kõrgendatud riskiga ametil (nt ehitaja, autojuht) töötamise korral.

Millest peaksin alustama, kui mul õnnetus juhtus?

Reisikindlustuse kahjust tuleb kindlustusandjat teavitada esimesel võimalusel, ka reisil olles, vahetult peale juhtumi toimumist. Kindlustusandjat võid teavitada telefoni, e-posti, faksi teel või kindlustusandja kodulehekülje kaudu. Ühendust tuleb võtta kindlustusseltsiga, kelle poliis reisikindlustuse sõlmimiseks valiti. Vajalikud kontaktid, kaasa arvatud rahvusvahelise koostööpartneri number, on poliisil kirjas. Kohapeal kogu võimalikult palju tõendeid tekkinud olukorra kohta ning Eestisse tagasi jõudes esita need koos kahjuavaldusega kindlustusseltsi. Näiteks võta tõend lennufirmalt lennu hilinemise kohta, pagasi hilinemise või rikkumise kohta, politseist pagasi varguse kohta, hoia alles kõik arstilt saadud paberid jne.

Võrdle erinevate seltside pakkumisi ja osta endale sobivaim reisikindlustus siit!
Enne kindlustamist tutvu tingimustega või konsulteeri spetsialistiga numbril 16660.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi.