Riiklikult toetatud küberrünnakute arv on tõusuteel

12. detsember 20221 minut(it) lugemist
Riiklikult toetatud küberrünnakute arv on tõusuteel

Riiklikult toetatud küberrünnakud on Ukraina sõja algusest sagenenud. Ründed Eesti riigiasutuste kodulehtede, pankade ja meediaväljaannete vastu kasvavad alati, kui riigis otsustatakse nõukogudeaegset sümboolikat linnapildist eemaldada või taunitakse avalikult sõjategevust.

Need ründed on poliitiliselt motiveeritud. Enamasti on riigi või sõjaväega seotud asutusi raskem rünnata ja seepärast sihitakse ettevõtteid, mis on seotud riigile teenuste pakkumise või infrastruktuuriga.

Füüsilised sõjad muutuvad tulevikus üha harvemaks ja ründamiseks kasutatakse tehnoloogilisi mõjutusvahendeid. Kõike, mis võimaldab levitada valeinfot, külvab hirmu ja vähendab usaldusväärsust, võidakse kasutada relvana.

Viimaste suuremate rünnakute pea olematu mõju tuleneb Eesti heast ettevalmistusest. 2007.aasta pronksiöö ajal tehtud küberrünnakud näitasid, kui olulisel kohal on meie digiriigi küberturvalisus. Selle tagamisega tegeleb igapäevaselt suur hulk küberturbe eksperte.

Kübersõtta ei tohiks suhtuda kergelt, sest iga riik võib poliitilisi otsuseid tehes sattuda rünnakute alla. Kindlalt saab aga väita, et riiklikult toetatud küberrünnakute arv on tõusuteel.

Loe täispikka artiklit GrECo kodulehelt SIIT!

Riiklikult toetatud küberrünnakute arv on tõusuteel

Küberkindlustus kaitseb ettevõtet

Küberriskid on igal ettevõttel, mille tegevus sõltub andmetest ja infosüsteemidest.

Vaata lähemalt