Saksa Ratsakool: Ettevaatlikkus ja sport käivad käsikäes

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Saksa Ratsakool ja IIZI Kindlustusmaakler toetavad üheskoos liikumispuudega Eliisa võimalust ratsatundides käia. Aktiivselt sporti tehes tuleb aga ettevaatlik olla, sest paraku ootamatuid vigastusi võib ette tulla, ükskõik kui ettevaatlik oled. Õnnetusjuhtumikindlustus on siinkohal igati asjakohane ning kehtib igas riigis ja ööpäevaringselt.

Eliisa on raske puudega 11-aastane tüdruk, kes karmi saatuse tõttu ei saa elada tavapärast noore inimese elu. Alates 5. eluaastast põeb ta liigesepõletikku, mistõttu on liikumine tema jaoks igapäevaselt oluline tegevus. Ratsutamine on Eliisale nii vaimselt kui ka füüsiliselt palju juurde andnud – parandanud rühti ja lihaskonda ning kasvatanud Eliisas julgust ja enesekindlust. Hobustega tegelemine suurendab noortes ka üldiselt kohusetunnet, sest hobuste eest tuleb ka hoolitseda ning nende iseloomuga arvestada.

Igapäevaselt treenib Tartu külje all asuvas Saksa Ratsakoolis ligi 30 aktiivset inimest ja ka teised ratsahuvilised on alati oodatud läbi astuma. Kokku ligi 50 hobust, 3 treenrit ja 2 heas korras liivaga ratsutamisplatsi, mis sportimisele rõõmu juurde annavad. Terje Saks, Saksa Ratsakooli üks eestvedajatest, kommenteerib: „Lisaks igapäevastele trennidele ja huvisõitudele korraldame aastas ka 10 suuremat võistlust, kus ratsaspordihuvilised end proovile panna saavad. Tasub silm peal hoida meie kodulehel (www.saksahobused.ee), sest kõik huvilised on oodatud.“

Saks mainib ka, et kuigi sportides ollakse ettevaatlikud, võib ebamugavaid spordivigastusi ikka ette tulla. Ta lisab, et murekoorem nii koolile kui ka ratsutajale endale oleks alati väiksem, kui spordisõpradel oleks tehtud õnnetusjuhtumikindlustus.

IIZI õnnetusjuhtumikindlustuse spetsialist Moonika Kaste lisab, et kindlustus ei hoia ära õnnetuse teket, kuid aitab tagajärgedega paremini toime tulla ja muretult paranemisele keskenduda. Väiksemate vigastuste korral on abi päevaraha, valuraha ja ravikulude kaitsest. Poliisi tehes saab ise sobivad kaitsed endale valida. Ratsaspordiga tegeledes tuleb kindlasti kindlustuspoliis teha koos sportimise lisakaitsega. Vastasel juhul ei kehti kaitse ratsutades juhtunud õnnetuste korral.

Võrdle õnnetusjuhtumikindlustuse hindu ja tingimusi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!