Sõiduki kindlustamise 7 kõige olulisemat meelespead

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Kui kindlustamine ootab ees, siis on hea meelde tuletada, millele peaksid mõtlema ja mida teadma sõidukite kindlustamisest. Kui liikled, siis kindlusta. Kui kindlustad, siis võrdle.

Sõiduki-kindlustamise-7-kõige-olulisemat-meelespead

  1. Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, millega tagatakse Sinu poolt sõidukiga põhjustatud õnnetuse korral kannatanule vara- ja isikukahju hüvitamine.
  2. Kindlustuse valimisel pea meeles, et lepingutele kohaldatavad tingimused, hüvitamise põhimõtted, piirangud ja välistused tulenevad liikluskindlustuse seadusest. Täiendavalt pakutakse aga juurde teenuseid, mis aitavad liiklusõnnetuse korral olukorda parimal viisil lahendada.
  3. Kui reisid sõidukiga väljaspoole Eestit, siis võta kaasa roheline kaart. Roheline kaart on inglise keelne dokument, mis tõendab liikluskindlustuse kehtivust välismaal. Väljaspool Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriike on roheline kaart kohustuslik.
  4. Kaskokindlustus on vabatahtlik sõidukikindlustus, mis tagab Sinu autoga juhtunud kahju hüvitamise olenemata õnnetuse põhjustajast. Kasko aitab korda teha Sinu sõiduki, ka siis kui kahju on põhjustatud Sinu enda süül või kui süüdlast polegi võimalik tuvastada.
  5. Kaskokindlustus sisaldab kaitset järgmiste juhtumite vastu: liiklusõnnetus, loodusõnnetus, salongiklaaside purunemine, vandalism, tulekahju, vargus ja röövimine (sõiduki ja sõiduki osade ehk lisavarustuse vargus). Lisaks sisaldab kaskokindlustus Autoabi teenust, mis on abiks muude ootamatuste korral – rehvi purunemine, probleemid käivitamisel jne.
  6. Kaskokindlustusele on võimalik juurde valida täiendavaid kindlustuskatteid. Näiteks asendusauto kasutamise võimalus, uusväärtuskindlustus (uhiuue sõiduki puhul), reisijate õnnetusjuhtumikindlustus, liisingväärtuse kindlustus, pagasikindlustus ja vahetushaagise kindlustus.
  7. Paljud kliendid hindavad võimalust koos kaskokindlustusega teha ka omavastutuskindlustus. See tähendab, et kaskokindlustuse kahju korral hüvitatakse ka kaskopoliisil märgitud omavastutuse suurus. Nii ei ole näiteks autoremondi kulu enam kaasnev lisakulu.

Võrdle liiklus- ja kaskokindlustuse pakkumisi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!