Tali tuleb! Tuletame meelde talverehvide ABC

15. november 20222 minut(it) lugemist

Talverehvi hooaeg on peagi täie hooga käima minemas, aga segadust on sel aastal rohkem tänu uuele tähisele. Politsei tuletab meelde, mida pead teadma talverehvide nõuete kohta.

Alates 1. detsembrist kuni 1.märtsini peab M1, N1, O2 ning kerega L6e ning L7e kategooria sõidukil olema all talverehvid (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega).

Alates 1. detsembrist 2022. a peavad naastudeta talverehvid vastama E-reegli nr 117 nõuetele ja olema tähistatud kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega. Selline tähis lisatakse rehvile, kui talverehv on liigitatud rasketes lumeoludes kasutatavaks.

  • rehvil ei tohi esineda sisemisi ega välimisi koordi läbivaid vigastusi või turvise eraldumist koordist.
  • rehvi siserõhk peab vastama valmistaja poolt ettenähtud rõhule.
  • mustri jääksügavus peab talverehvil olema ≥ 3,0 mm. Soovitatav sügavus vähemalt 5 mm.
  • kui sõidukil kasutatakse naastrehve, peavad naastrehvid olema sõiduki kõikidel ratastel.
  • kui O2 kategooria haagist vedaval vedukil on naastamata talverehvid, peavad naastamata talverehvid olema ka haagisel. Mustri jääksügavus haagisel peab vastama vedava veduki rehvi mustri jääksügavusele esitatavatele nõuetele.
  • kui rehvid on erinevalt kulunud, siis rehvitootjad soovitavad paigaldada suurema mustrisügavusega rehvid tagasillale.
  • kui sinu sõidud on valdavalt asulasisesed, siis eelista lamellrehve. Naastrehvide kasutamine vähendab sõidutee eluiga pea poole võrra ja tekitab lisaks tervist kahjustavat tolmu.

Rehv on ainuke asi, mis hoiab sinu sõidukit kontaktis teepinnaga. Ära riski enda ja teise tervisega, hoia rehvidel silm peal ja vaheta rehvid õigeagselt.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade