Talvise spordipuhkuse kindlustamisel vali õige kindlustuskaitse

1. jaanuar 20154 minut(it) lugemist

Kui Su puhkuseplaanid on seotud talispordiga, siis on õige kindlustuskaitsega reisikindlustuse sõlmimine hädavajalik. Nii mäesuusatamine kui ka lumelauasõit on kõrgema riskiga spordialad, kus paraku väiksemadki õnnetused võivad väga kergelt juhtuda. Tavareisikindlustus hüvitab Sulle küll ootamatu haigestumisega seotud kulud, kuid ei hüvita suusamäel toimunud juhtumeid. Seepärast vajavad talispordireisid eraldi tähelepanu reisikindlustuse tegemisel. 

IIZI SOOVITAB: Kui Sul on sõlmitud aastane korduvreisikindlustus või reisikindlustus on tagatud pangakaardiga, siis enne reisile minemist kontrolli kindlasti üle, kas talisport on tingimustes kaetud. Kui ei ole, siis sõlmi lisakindlustuspoliis vajaliku lisakaitsega. 

Kindlustamisel on kõige olulisem arvestada reisi eesmärgi ja iseloomuga. Vastavalt sellele tuleks teha reisikindlustuse lisakaitsete valikud. Kui Sa lähed talispordikeskusesse suusatama või lumelauaga sõitma, siis vali suusareisikindlustus. Lisakaitsetena on veel valikus laiendatud talispordi lisakaitse, ekstreemspordi kindlustuskaitse ja reisitõrke lisakaitse. Abiks on aga ka õnnetusjuhtumikindlustus ning vastutuskindlustust. 

Mille vahel valida talvise spordipuhkuse kindlustamisel?

Suusareisikindlustus
Kui reisile minnes tegeletakse mäesuusatamise või lumelauasõiduga talispordikeskuste märgistatud radadel, tuleb kasutada vastavat lisakaitset. Talvise sportimisega seotud riskid on keskmisest harrastusspordist ohtlikumad ja seepärast võivad ka kaasnevad kulud õnnetuse korral olla kõrgemad, kuid abi selle eest asendamatu. Väljaspool talispordikeskuste märgistatud radu sõites kindlustuskaitse ei kehti. 

Talispordi lisakaitse 
Tegemist on reisikindlustuse täiendava lisakaitsega. Kahjud hüvitatakse kui talispordivarustus saab reisi ajal kahjustada, läheb kaduma, hävib või see varastatakse. Hüvitamisele kuulub ka suusavarustuse rendikulu, kui varustus läheb reisi ajal kaduma, hilineb või saab kahjustada. Lisaks hüvitatakse teatud kulud juhul, kui lume vähesuse tõttu eelnevalt broneeritud reisi sihtkohas on kõik suusaliftid suletud kauem kui 24 tundi. Makstakse hüvitist mõistlike täiendavate sõidu- ja majutuskulude eest, kui sõit hilineb sihtkohta saabumisel laviini tõttu rohkem kui 12 tundi.

Ekstreemspordi lisakaitse 
Kui tegeletakse reisi ajal ekstreemspordi, alpinismi, langevarjuhüpete ja muude spordialadega, siis tuleks nõu pidada kindlustusandjaga. Ekstreemsed spordialad on  tavakindlustuslepingus välistatud ja nõuavad eraldi kindlustuskaitset. 

Õnnetusjuhtumikindlustus 
Kindlustuskaitse, mille alusel makstakse kompensatsiooni kindlustatud isikule või tema lähedastele ootamatu õnnetusjuhtumi korral. Õnnetusjuhtumikindlustus aitab tasuda näiteks mäenõlval kukkumisest tingitud ravikulusid, aga annab ka majanduslikku kindlustustunnet püsiva invaliidsuse või kindlustatud isiku lähedastele isiku surmajuhtumi korral. Kindlustuskaitse kehtib 24h ja kogu maailmas. 

Vastutuskindlustus 
Reisil võib ette tulla ootamatuid olukordi, nii lastel kui ka täiskasvanutel, kus põhjustatakse tahtmatult teistele varalist või kehalist kahju. Siinkohal tulebki appi vastutuskindlustus, millega reisija saab oma õiguslikke riske vähendada. Välistatud on kahjud, mis on põhjustatud erinevate sõidukite omamisest või kasutamisest. 

Reisitõrke lisakaitse 
Täiendav kaitse reisikindlustusele, millega hüvitatakse kulud reisi ära jäämise või hilinemise korral loodusõnnetuse tõttu rohkem kui 24 tundi või Eestist algava rahvusvahelise lennu-, laeva-, bussi- või rongireisi hilinemisel reisibüroo või veoettevõtte/reisikorraldaja streigi, töökatkestuse või pankroti tõttu rohkem kui 24 tundi. Reisi ärajäämisel hüvitatakse tekkida võivad sõidu- ja majutuskulud, ekskursioonide, ringreiside ja harrastuste kulud ning viisakulud. Reisi hilinemisel hüvitatakse mõistlikud ja ettenägematud lisakulud seose majutuse, toitlustuse, hädavajalike esemete ostmise jms. 

Talvisele spordireisi kindlustamise meelespea:

  • Pärast reisi broneerimist sõlmi koheselt vastavalt reisile koos lisakaitsetega reiskindlustuse poliis.
  • Pööra tähelepanu reisitõrke kindlustuskaitse alguskuupäevale. Reisi ärajäämise kindlustuskaitse võib olenevalt seltsist hakata kehtima kolm kuni neli päeva pärast kindlustuslepingu sõlmimist.
  • Vaata üle meditsiiniabi kindlustussumma. Kas see katab Su kulud kukkumise korral? Kas oleksid valmis seda ise oma taskust kinni maksma?
  • Kontrolli reisikindlustuse tingimuste välistusi, et need sobiksid Sinu reisiplaanidega. Need on juhtumid, mida kindlustusseltsid ei ole kohustatud hüvitama.
  • Kas spordivarustuse võtad ise kaasa või rendid kohapealt? Pagasi kindlustuses on sellega arvestatud? Mis saab kui midagi jutub renditud varustusega?
  • Reisitavas piirkonnas esineb lumetome? Või võib reis ära jääda vähese lume tõttu?
  • Euroopasse suusatama sõites tasub kaasa võtta Euroopa ravikindlustuskaart, mis tagab erakorralise arstiabi võrdsetel tingimustel sealses riigis elavate ravikindlustatud inimestega. Küll aga ei hüvita ravikindlustuskaart tasulisi teenuseid (näiteks visiiditasu), erakliiniku teenuseid ega ka transpordikulusid.

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti suurim kindlustusvahendus ettevõte, mis pakub kvaliteetset maakleriteenust väike- kui ka suurklientidele läbi personaallahenduste ja suurima internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 22%-lise turuosa. Rahvusvaheliselt ollakse esindatud Läti ja Soome turul.

Reisikindlustus on iizi!

Osta reisikindlustus enne 02.03.2015 ja osale loosimises! Võida talvepuhkuse kindlustusraha tagasi ja kingime Sulle tasuta suvepuhkuse Kreekas. Loe täpsemalt kampaania kohta siit!

Nupp_Liitun-UudiskirjagaKui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis,
siis suurepärane võimalus selleks on meie uudiskiri.