Talvisel ajal ära unusta autopesu

28. detsember 20222 minut(it) lugemist
Talvisel ajal ära unusta autopesu

Talvisel ajal on autopesu oluline, et vältida soolast tingitud kahjustusi, eelkõige roostet. Pesupäevaks vali pigem sulailm, nii väldid erinevate autodetailide külmumist.

Kuna suur külm on selleks korraks möödas ja lähipäevil on ootamas ees sula, siis saab autot pesta ilma, et peaks väga muretsema külmumise pärast.

See ei tule uudisena kellelegi, et talvel kasutatav sool on auto jaoks üks paras õudus. Teiselt poolt on ka loogiline, et iga päev ei jõua keegi pesulas käia, ei ajaliselt ega rahaliselt. Siiski, mida suurem on oht rooste tekkimisele (vanem auto, värvikahjustused) või mida rohkem on teile auto pereliikme eest, seda suurem on soov hoida teda soolavabana. Kas selleks on vaja mingeid erilisi pesuvahendeid ja põhjalikumat pesu?

Tegelikult mitte. Sool on vaid üks osa sellest mustusest, mis talvel autokerel kleepub. Lisaks on seal soola mõjul teest lahti lahustunud asfalti, rehvipuru, üldist mustust. Kõige selle eemaldamiseks on vaja tõesti puhastuskeemiat ja palju aega või siis proffide lähenemist.

Sool ei nõua erivahendeid

Sool ise eraldub autolt võrdlemisi lihtsalt. Seega piisab täiesti ka tavalisest survepesuriga ülekäimisest või mõneminutilisest tsüklist selvepesulas. Tõenäoliselt ei ole vaja ka ülemäära aega kulutada katuse või akende pesuks vaid pigem keskenduda rohkem alumistele sfääridele ja püüda ka auto alt ja veermikuosadelt võimalikult palju maha uhada.

Soolakihiga kaetud auto istub sisuliselt üleni marinaadis. Ja selle all võib olla väiksemaid kriime, mida igapäevaselt ei näegi, aga mille kaudu sool pääseb värvi alla. Varem või hiljem lõppeb see ebameeldivate pruunikate plekkide ilmumisega.

Ära hakka nühkima!

Oluline! Kui te ei kasuta pesuvahendeid ja eelnevat leotust, siis kindlasti ärge hakake entusiastlikult soola maha harjama või švammiga nühkima. Eeltoodud soovitus kehtib ainult veesurvega pesuks.

Vastasel juhul hakkate teisi mustuseosakesi mööda keret nühkima ja see võib omakorda kriime juurde tekitada. Seega rahuliku ööune tagamiseks või meelerahu suurendamiseks piisab täiesti kiirest survepesust. Kas või paar korda nädalas.

Liiga külma ilmaga ära pese

Kui temperatuurid on väga madalad, tublisti alla 10 miinuskraadi, siis tasuks pesu edasi lükata, kui just auto ei pargi soojas garaažis. Põhjuseks see, et lingid, aknad, peeglid ja muud liikuvad osad võivad kinni külmuda ning kasutamisel puruneda.

Teemad