Tatjana Mannima jagab kogemusi ja emotsioone suusarajalt

1. jaanuar 20153 minut(it) lugemist

Tatjana Mannima on võistlusrajal tagasi ning läheb eeloleval hooajal püüdma karjääri kolmandat FIS Marathon Cupi üldvõitu.

Eesmärke on püstitatud aga teisigi. Kindlasti on maratonisarja üldvõidu kõrval oluline ka samasse sarja kuuluva Tartu Maratoni võit ja hea esinemine Lahti maailmameistrivõistlustel, kus põhidistantsiks 30 km vabatehnikasõit. 10. jaanuaril oma 37. sünnipäeva tähistanud Tanja sõnul on ettevalmistus sujunud plaanipäraselt, harjutatud on nii kodusel Tehvandil ja Pannjärvel kui ka piiri taga. „Kõik plaanitu on treeningperioodil ellu viidud ja seljataga on ka hooaja esimesed stardid. Lahti MMi radadel sõidetud Skandinaavia karikavõistlustel sain ülitugevas konkurentsis 10 km klassikasõidus 15. koha ja see näitab, et liigume õiges suunas“ lisas Mannima.

FIS Marathon Cup algab Prantsusmaal La Boulee Blanchee 50 km vabatehnikamaratoniga. Sellele järgnevad nädalaste vahedega Austrias sõidetav Dolomitenlauf ja Marcialonga maraton Itaalias. Neis kõigis on stardijoonel ka meie hetke parim naissuusataja Tatjana Mannima.

„Ootan juba pikisilmi esimesi maratonistarte, seda nii oma vormi realiseerimise kui ka maratonidel valitseva õhkkonna tõttu. Tegemist on tõeliselt suurte ja väga professionaalselt korraldatud spordiüritustega, kus enamikele osalejatele on osavõtt ning positiivne emotsioon liikumisest on olulisem võidust,“ rääkis Tanja.

Küsimuse peale, kas maratonirajal ka ohtlikke olukordi ette tuleb, vastas Tanja, et eks need jäävad rohkem harrastussportlaste pärusmaale. Esimeses grupis sõidavad ikkagi täisprofid ja seal on sportlastel väga hea suusavalitsemine ja reeglid rajal liikumiseks hästi teada. Eks neid kukkumisi ikka ette tuleb, aga õnneks pole ükski maraton selle pärast pooleli jäänud. Palju hoolikam tuleb olla ühest võistluspaigast teise liikudes oma varustusega, mis teinekord kipub oma erimõõtmete poolest kaduma minema. Päris kaduma pole ükski suusapaar läinud ja starti minemata pole jäänud. Alati on abiks olnud ka kindlustus, ilma milleta Tanja reisile ja ka starti ei lähe.

IIZI Kindlustusmaakler hoiab pöialt ja toetab Tatjana Mannima saavutusi!

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!