Tatjana Mannima pürib pere kõrvalt olümpiale

9. jaanuar 20182 minut(it) lugemist
Tatjana Mannima purib pere korvalt olumpiale

Viimaste aastate parim naissuusataja Tatjana Mannima on uueks eesmärgiks võtnud pääsu Pyeongchangi talioluümpiamängudele, mis toimuvad juba veebruaris 2018. Mannima põhidistantsiks viimastel olümpiamängudel on olnud 30km klassikamaranton ja nii ka sel korral. Pere kõrvalt olümpiaks valmistumine nõuab aga suuri pingutusi.

Pigem maratonidele keskendunud Tatjana Mannima ja Soome murdmaakoondise hooldemeeskonnas töötava elukaaslase Are Metsla peres on kasvamas 2 last. Suusataja sõnul saab pere kõrvalt eesmärgini jõudmine olema keeruline. Tavapärane päev algab vara, sest lapsed tuleb viia lasteaeda ning seejärel valmistub suusataja esimeseks trenniks. Peale trenni toob suusataja koju väiksema tütre ning puhkab ka ise enne kella 16 ajal toimuvat trenni.

Tõelisi logistikuoskusi on vaja perioodil oktoobrist märtsini, kui Mannima treeningutele pühendub. Varakult pannakse detailideni paika reisid, võistlusgraafikud ja laagrite ajad, laste hoidmised jne. „Kui vähegi võimalik, võtame lapsed kaasa, näiteks 4-nädalasele Olosel toimuvasse laagrisse läheme terve perega,“ kirjeldab Tatjana. Lapsi aitavad hoida nii elukaaslane, ema, naabritädi kui ka teised sportlased.

Hetkel on Eesti naissuusatajatel olümpiamängudel kaks kohta ning lõplikud arvud lüüakse lukku jaanuari keskel. Ettevalmistused olümpiahooajaks on täies hoos ning seni on kõik plaanipäraselt ja tõrgeteta sujunud ning kõigist terviseprobleemidest on jagu saadud. Traditsiooniliselt möödus suvine ettevalmistus kodusel Otepääl, septembri alguses viibis Mannima laagris Bulgaarias Belmekenis ja kuu lõpus koguti perega energiat Itaalias. Ees on ootamas nädalane laager Vuokatti suusatunnelis, esimese lume laager Olosel ning seejärel juba hooaja esimesed kvalifikatsioonivõistlused ja MK sari. Kindlasti mahub eeloleval hooaja plaani ka mõni Worldloppeti maraton.

IIZI Kindlustusmaakler toetab Tatjana Mannima saavutusi, iizilt olümpiale!