Temperatuurid langevad ja paras aeg on rehvivahetus päevakorda võtta

19. oktoober 20232 minut(it) lugemist

Esimesed öökülmad ja lumekirme on tekitanud juba libedust, mistõttu on paras aeg võtta rehvivahetus päevakorda.

Kuigi alates 15. oktoobrist on lubatud sõidukitel talverehve kasutada ja alates 1. detsembrist on need kohustuslikud, siis talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada juba 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Sügisel võivad päevased õhutemperatuurid olla plusspoolel ja suuremad teed on lumevabad, siis püsib öiste külmakraadide tõttu libeduse oht. Seepärast soovitab Transpordiamet arvestada, kui palju, mis ajal ja millistel teedel sõidetakse. “Kui tuleb sõita pikki vahemaid erinevat liiki teedel, sageli varahommikul või hilistel öötundidel, siis ei tasub rehvivahetusega oodata,“ selgitas transpordiameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra. „Libedal teel suverehvidega sõites seame ohtu nii enda kui kaasliiklejate elu,“ lisas ta.

Mida paremad on rehvid, seda kindlamalt püsib auto teel. Talverehvide puhul on oluline meeles pidada, et talverehvi mustri jääksügavus peab olema suurem kui 3 mm.

Liiklusjärelevalvekeskus jagas oma sotsiaalmeedias mõningaid põhitõdesid, mida talveks valmistudes kindlasti teadma peab:

  • M1, N1, O2, ja kerega L6e ning L7e kategooria sõidukil peab alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini kasutama talverehve (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega). Ära jäta rehvivahetust viimasele hetkele.
  • alates 1. detsembrist 2022. a peavad lamellrehvid vastama E-reegli nr 117 nõuetele ja olema tähistatud kolme mäetipu ja lumehelbe tähisega. Selline tähis lisatakse rehvile, kui talverehv on liigitatud rasketes lumeoludes kasutatavaks.
  • mustri jääksügavus peab talverehvil olema ≥ 3,0 mm. Soovitatav sügavus vähemalt 5 mm. Uuel rehvil on 80 km/h pealt märgades oludes pidurdades pidurdusmaa 25% lühem kui 3 mm-i kulunud rehvil
  • kui sõidukil kasutatakse naastrehve, peavad naastrehvid olema sõiduki kõikidel ratastel
  • kui rehvid on erinevalt kulunud, siis rehvitootjad soovitavad paigaldada suurema mustrisügavusega rehvid tagasillale.
  • kui sinu sõidud on valdavalt asulasisesed, siis eelista lamellrehve. Naastrehvide kasutamine vähendab sõidutee eluiga pea poole võrra ja tekitab lisaks tervist kahjustavat tolmu.

Rehv on ainuke asi, mis hoiab sinu sõidukit kontaktis teepinnaga. Ära riski enda ja teise tervisega, hoia rehvidel silm peal ning ära hinda oma sõiduoskust üle.

Teemad
Alati olemas

Kahju on alati ootamatu

Kui see juhtub, siis võta meiega ühendust. Anname nõu ja aitame Sind lahendusele lähemale.

Helista 666 0300 Esita kahjuteade