Tööandjapoolne tervisetugi on töötajatele oluline

10. jaanuar 20232 minut(it) lugemist
Tööandjapoolne tervisetugi on töötajatele oluline

Töötajate jaoks on tervisetugi  ja erinevad soodustused motivatsioonipaketis olulisel kohal.

Tööandjate jaoks on saabunud aeg motivatsioonipakettide üle vaatamiseks. Pakutavad hüved peavad arvestama muutuvaid töötamise mustreid, ealisi erinevusi ja teistes riikides töötavate inimeste puhul ka sealseid nõudeid.

Töötajad hindavad väärt motivatsioonipaketti

Tööandja poolt pakutavad hüved, eelkõige tervisega seoses lähevad töötajatele korda. Seda kinnitab hiljutine uuring, mille kohaselt otsustab 75% töötajatest töökohal jätkata, kui ettevõttes on hea motivatsioonipakett. Rahvusvaheliste kontoritega või mobiilsete töötajatega tööandjate puhul peab laiem hüvitiste strateegia vastama laiema personali- ja hüvitiste strateegiale, ettevõtte eesmärkidele ja tööjõu demograafiale. Samuti tuleb hinnata kõiki vajalikke kohalikke muudatusi.

Ideaalis peaksid pakutavad tervisehüved võtma arvesse muutuvaid tööharjumusi, tööjõu vanuselisi erinevusi, aga ka üksikute riikide nõudeid, mis mõjutavad liikuvaid töötajaid, välismaalasi ja meeskondi rahvusvahelistes kontorites.

Kas kaugtöö on tulnud, et jääda? Jah ja ei, sest paljudes sektorites ei ole võimalik distantsilt tööd teha, kuid ka kaugtöö peab olema hästi juhitud.

Ettevõtted vaatavad kindlustushüvitistest kaugemale ja keskenduvad erinevatele teguritele, mis on muutumas osaks laiemast personali- ja organisatsioonistrateegiast.

On oluline, et tööandjad mõistaksid paremini oma töökeskkonda, kultuuri ja inimesi. See aitab luua usaldusliku ja turvalise töökeskkonna.

Loe täispikka artiklit GrECo kodulehelt SIIT!