TOP 5 nõuannet, mida jälgida, kui oled reisimas ohtlikku piirkonda

7. veebruar 20183 minut(it) lugemist
TOP 5 nõuannet mida jälgida kui oled reisimas ohtlikku piirkonda

Reisiplaane tehes ei arvestata sageli, mis Sind külastatavas riigis ees võib oodata. Näiteks kui suur on looduskatastroofi oht või terrorismiohu tõenäosus. IIZI reisikindlustuse spetsialist annab nõu, mida jälgida, kui olete reisimas pisut riskantsemasse riiki.

1. Tutvu olukorraga sihtriigis

Enne reisi tasub end kurssi viia, missugused on ohud erinevates sihtriikides. Tuleks jälgida kohalikku infot rahutuste ja ka looduskatastroofide võimaluse kohta, ka võimude korraldusi ning soovitusi. Täpsusta ka, kas sihtriik nõuab viisat ning kas on soovitatav end vaktsineerida. Näiteks reisides Egiptusesse soovitab Terviseamet reisijal end vaktsineerida A-hepatiidi vastu. Kui tarvitad igapäevaselt ravimeid, tasuks uurida, kas ka sihtriigis need saadaval on.

2. Vaata kriitiliselt üle oma reisikindlustus

Reisikindlustus tuleks vormistada esimesel võimalusel peale piletite ostmist või broneeringu tegemist, et kindlustuskaitse võimalikult lai oleks. Kindlasti vaata üle, et valitud saaksid sobivad kaitsed. Loodusõnnetuste puhul pakuvad kindlustusseltsid kaitset valides reisitõrke lisakaitse. Kui lisakaitset valitud ei ole, siis ei ole kindlustusseltsil kahju hüvitamise kohustust. Meeles tuleks pidada, et kindlustusseltsi jaoks on kindlustusjuhtumiks ootamatu ja ettenägematu juhtum, seega ei ole neil hüvitamise kohustust kui kindlustus vormistatakse peale juhtumi toimumist või kui on juba kahtlused õnnetuse toimumise osas. Näiteks olukorras, mil meediasse on jõudnud info aktiivsest vulkaanist, mis iga hetk purskama hakata võib.

3. Kontrolli reisidokumente

Pööra tähelepanu, kas sihtriigis peab dokument kehtima vaid planeeritud reisi vältel või on nõue, et see peaks kehtima teatud aja, näiteks 3 või 6 kuud. Lisaks arvesta, et väljaspool Euroopat ei ole reisidokumendiks ID-kaart, vaid pass. Reisidokumentide uuendamist ei tasu jätta ka viimasele minutile, sest osadel sihtriikidel võib olla nõue, et dokument peaks kehtima ka vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Kindlasti ei tee halba kui võtad kaasa reisikindlustuse dokumendid ja ka koopia passist.

4. Teavita reisimisest ka teisi

Lisaks sellele, et jagad oma reisiplaane lähedastega on ka soovitatav oma reis registreerida Välisministeeriumi lehel, et tagada vajadusel konsulaarabi. Seda teavet kasutatakse olukordades, kui sihtriikides on tekkinud kriisiolukord või on reisijaga juhtunud õnnetus. Reisile minnes jäta kontaktid lähedastele (ka reisikindlustuse info) ning pea meeles ka sihtriigi saatkonna kontaktandmeid.

5. Uuri kogenenumatelt

Kui tundub, et oled end täielikult ette valmistanud, siis kindlasti kogu infot ka teistelt reisisõpradelt, kes enne Sind antud sihtriigis käinud on. Loe foorumeid ja blogisid ning vii end kurssi erinevate juhtumiste ja nende lahendustega.

Reisikindlustus on Sinu valik! Võrdle hindu ja tingimusi IIZI veebilehel.