TV3 uudised: Jalgratturid saavad ennast õnnetuste vastu kindlustada

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Liiklusõnnetused lõpevad jalgratturite jaoks sageli tõsiste vigastustega, kuid paljud ei tea, et ka jalgratturil on võimalik end õnnetuste puhuks kindlustada. TV3 uudistele andis kommentaare IIZI reisi- ja õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Moonika Kaste.

Vaata saatelõiku!

IIZI vahendusel on kõige sagedamini endale õnnetusjuhtumikindlustuse teinud hobisportlased, kes tihti ka võistlevad, tegeledes aladega nagu jalgrattasport, jalgpall, jäähoki, ratsutamine. Kõige rohkem on käte ja jalgadega seotud vigastusi, neid ikka juhtub. Näiteks tõsisemad venitused, hüppeliigese ja randme vigastused, erinevad luumurrud, mured põlvedega jne.

Kui kukud või juhtub muu õnnetus, siis Eesti Haigekassa hüvitab vajaliku arstiabi saamise. Kui on tehtud õnnetusjuhtumikindlustus siis, olenevalt valitud kaitsetest, saad ka hüvitist. Päevaraha makstakse õnnetuse tagajärjel haiguslehel oldud päevade eest ja valurahana makstakse hüvitist olenevalt vigastuse suurusest. Ravikulude kaitsest on abi, kui kaasnevad arsti poolt määratud lisanduvad ravikulud, mis ei lähe haigekassa ravikindlustuse alla. Näiteks arst määrab massaaži, eriuuringud, abivahendid, ratastooli või kargud või näiteks kui on vaja tegeleda põletusarmidega või õnnetuse tulemusel on hambad viga saanud.

Võrdle õnnetusjuhtumikindlustuse pakkumisi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!