Uue kodu ostmisel või üürimisel saad kindlustusega kaitsta ka selles olevat vara

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Kui uue kodu ostmisel laenuga kuulatakse oma panka ja tehakse vastavalt nõuetele kodukindlustus, siis korteri või maja üürimisel ei tule kindlustamine enamus inimestele meeldegi. Valikuvõimalusi on erinevaid nii ostmise kui üürimise puhul. Kindlasti tee kodukindlustus vastavalt oma soove ja vajadusi arvestades, sest vaid nii on kindlustusest ka kõige rohkem kasu. 

Kodukindlustusele on hea mõelda koos oma kodu muretsemisega. Eluasemelaenu taotlemisel on nõutud, et laenuperioodiks oleks kindlustusega kaetud tagatiseks olev vara. See tähendab, et kohustuslik on ka kodukindlustuse tegemine. Pangast saadav kindlustuspakkumine lähtub eelkõige pangapoolsetest soovitustest ja arvestab laenuga seotud riskide minimeerimisega. Vähem on pakkumine seotud sellega, mida inimene kodus hoiab või milliste olukordadega võib silmitsi seista. Enamasti pakutakse panga enda poolt välja töötatud kindlustuslahendusi või siis tehakse koostööd teatud kindlustusseltsidega. Panga tehtavad pakkumised võivad väga hästi sobida, kuid enne otsustamist soovitaksime kaaluda ja mõelda ka teistele pakkumistele ning eelkõige enda huvidele.  

  • Kas ja kui hinnalist vara kodus hoitakse? Spordivarustus? Nutiseadmed? Mööbel? Tehnika? 
  • Kas kahjujuhtumi korral ollakse valmis ka naabritele remondikulusid hüvitama?
  • Kas rõdul või keldriboksis hoitakse väärtuslikke esemeid? 
  • Kas kodumasinate alla paigutatud eelarve on märkimisväärne nende kindlustamiseks? 

Kui on tegemist üüritud korteri või majaga, siis igakuiste kulude hulgas võib märgata ka korteriühistu kindlustusmakset. See tähendab, et korteriühistu kindlustab majakarbi, kuid selle alla korterites sees olev vara ja siseviimistlus ei kuulu. Seepärast sobib kodukindlustus ka üüritud pinnal isikliku vara kindlustamiseks. 

IIZI aitab kiiresti ja lihtsalt saada ülevaate erinevate kindlustusseltside pakkumistest ning saada enda jaoks hea võrdlusmoment erinevate seltside pakkumiste plussidest ja miinustest. Lai valik ja põhjalik võrdlus annavad võimaluse läbi mõelda, milliste riskide vastu peaks su kodu kindlustatud olema ning valida endale sobivaima kodukindlustuse. Sellist võrdlevat lahendust ei paku ükski Eestis tegutsev pank ega kindlustusselts. Kindlustusmaakler tuleb aitab ja maandab su otsustamisriske! 

Loe ka teisi kodukindlustuse uudiseid: 

Mida ütleb kindlustusleping Su kodukindlustuse kohta? 
https://www.iizi.ee/mida-utleb-kindlustusleping-su-kodukindlustuse-kohta/

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.