Väärt nõu! Kuidas talvisel ajal oma autot töökorras hoida?

14. veebruar 20223 minut(it) lugemist
vaart nou kuidas talvisel ajal oma autot tookorras hoida UUS

Heitlikud ilmastikuolud mõjuvad Sinu autole koormavalt. Tuletame meelde, kuidas oma neljarattalist sõpra talvisel ajal paremini hoida.

Tänavune lumine talv koos tihti vahelduvate temperatuuridega on sõidukid korralikult proovile pannud. Vaata lähemalt, mida saaksid kohe ära teha, et Sinu sõiduk end paremini tunneks ja kindlas töökorras püsiks. 

Tankides eelista kvaliteetset kütust

Kui sõidad vähe, siis veendu, et paagis oleks talviseid kraade kannatav kütus. Muuhulgas soovitavad spetsialistid sooja ja külma vaheldumisel tekkiva kondentsvee tekkimise vältimiseks hoida auto kütusepaak võimalikult täis.

Hoolda tihendeid

Temperatuurikõikumised tekitavad palju niiskust, mis põhjustab tihendite ja lukkude jäätumist. Selle vältimiseks hoolda tihendeid silikooniga ja kanna kaasas ka lukusula, millega saab kinni külmunud autoluku hõlpsasti lahti.

Pärast pikemat sõitu tasub autoukse veidi aega lahti hoida. See nimelt ühtlustab temperatuure salongis ja nii ei teki tüütut kondensaati. Sama võiks teha siis, kui autoga soojast garaažist välja sõidad, vastasel korral võivad klaasid järgmisel hommikul seest jääs olla, sest autos on liiga palju niiskust.

Kontrolli rehvirõhku

Kui temperatuur kõigub 10 kraadi ümber, siis võivad rehvirõhud kõikuda ca 0,2 bari. Sellest annab märku rehvirõhutule süttimine. Vanematel sõidukitel selline märguanne puudub, mistõttu tuleks rehvirõhku ise kontrollida ning vajadusel ühtlustada see tasemeni, mille tootja on konkreetsele autole ette määranud. Tea, et ebaühtlane rõhk rehvides halvendab auto juhitavust ja teel püsimist, samuti kulutab ebaõige rõhk liigselt rehve.

Autopesu on oluline

Krõbedad külmad vaheldumas poriste ilmadega ei kutsu kedagi autot pesema, kuid ometi on just talvisel ajal sõiduki regulaarne hooldus olulisel kohal. Korraliku pesuga saad maha auto kerele, eriti alumistele osadele ladestuva soola ja pigi, mis ajapikku sõiduki roostetamist põhjustavad.

Samuti peaks kriitilise pilguga oma auto sisemise seisukorra üle vaatama need, kel on autosalongis nahast istmed või muud nahast pinnad. Temperatuuri kõikumine ja niiskus muudavad nahkdetailid vastuvõtlikuks lõhenemisele.

Pidev temperatuuride kõikumine põhjustab ka ootamatut libedust ja (pisi)õnnetused on kiired tulema. Selliste muredega aitab paremini toime tulla kaskokindlustus, mis katab Sinu sõidukiga juhtunud kahjud.