Vaata kalendri asemel õue! Rehvivahetus sõltub ööpäevastest temperatuuridest

3. märts 20222 minut(it) lugemist
vaata kalendri asemel oue rehvivahetus soltub oopaevastest temperatuuridest

Alates 1. märtsist on lubatud sõita suverehvidega, kuid eelkõige peaks rehvivahetus sõltuma ilmastikuoludest, soovitab liiklusjärelevalvekeskus. Millal siis tasuks rehvivahetusele mõelda?

Aknast paistab küll selgeid kevademärke, kuid lumi ja must jää pole veel kuhugi kadunud. Liiklusjärelevalvekeskus jagab ühismeedias soovitusi, mida enne tungraua kätte haaramist silmas pidada:

  • päevased plusskraadid ja öised miinused võivad hetkel põhjustada üksjagu ebameeldivaid „üllatusi“. Eriti tähelepanelik tasub olla metsavahelistel lõikudel ja kõrvalistel teedel. Lähiajal on mõnel pool oodata ka öiste temperatuuride langemist 15 miinuskraadini.
  • naastrehve võib sõidukil kasutada 31. märtsini. Talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini.
  • täpsema info nõuetest rehvidele leiad SIIT, alates kood 501 ja edasi
  • rehvivahetusele võiks mõtlema hakata siis, kui temperatuurid on nii päeval kui öösel plusspoolel (rehvitootjate sõnul võiks kraadid olla püsivalt üle +7 °C) ning tavapärane sõidutee lume- ja jäävaba. Tasub silm peal hoia nii ilmateatel kui ka Tarktee lehel, mille kaudu saab hea ülevaate konkreetse piirkonna tee seisundist.

Suverehvide kasutamine on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini.

Leia oma sõidukile sobivaim liiklus– või kaskokindlustus!