Väikelaeva hooajale on hea vastu minna kindlustuse ja ohutusreeglite meeldetuletamisega

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Vee peal liigeldes on oluline silmas pidada üldisi ohutusnõudeid, veeliikluse reegleid ning konkreetses sõidupiirkonnas kehtivaid piiranguid ja eeskirju. Vaatamata sellele võib ebasobivate asjaolude kokkulangemisel toimuda ikkagi õnnetusi.

Väikelaeva-hooajale-on-hea-vastu-minna-kindlustuse-ja-ohutusreeglite-meelde-tuletamisega

Veesõiduki kindlustamisel uuritakse kõigepealt kindlustava isiku ja väikelaeva andmeid. Kindlustusseltside pakkumised on erinevad ning arvesse võetakse mitmesuguseid lisategureid. Lisaks võib tekkida küsimusi senise meresõidukogemuse, kahjujuhtumite, maismaal transportimise, kodusadama asukoha ja ka laeva talvise hoiustamise kohta. Kindlustuspoliisil tuleb välja tuua missugune on veesõiduki kasutamise eesmärk – kas väikelaeva kasutatakse isiklikuks tarbeks või kommertssõitudeks.

Kindlustusseltsid soovivad enamasti teha kindlustuse terveks aastaks ning nii on ka omanikul kindlus, et ka talvel väikelaev kaitstud on. Hinnates veesõiduga seotud riske, oleks mõistlik sõlmida lisaks ka väikelaeva vastutuskindlustus, mille hüvituspiiriks valitakse enamasti 200 000€.

Täiskaitsega kindlustuse korral on alus kaitstud olukordade eest nagu torm, tuul, tulekahju, vargus, vandalism, plahvatus, pikselöök, karilesõit, veekogu põhja riivimine, kokkupuude mistahes liikuva või muu objektiga. Väikelaeva kindlustus kehtib kogu laevale, sh mootorile ja laeval olevale varustusele, kui see on märgitud poliisile.

Kaido Taberland, Päästeliidu tegevjuht ja vabatahtlik päästja, kommenteerib: „Vabatahtliku merepääste 2016. aasta statistika kohaselt toimus aasta jooksul kokku 62 suuremat ja väiksemat merepäästesündmust, abi tuli anda ligi 158 isikule.“ Taberland paneb südamele, et veel liigeldes tasub olla tähelepanelik.  

Enne kindlustamist soovitaks hoolikalt tutvuda erinevate kindlustusandjate väikelaeva kindlustuse tingimustega, et leida just selline kindlustus, mis vastaks konkreetse väikelaevaomaniku soovidele ja huvidele. Pea nõu kogenud kindlustusmaakleriga, sest erinevate kindlustusseltside pakkumised võivad üsna suurel määral erineda.

Küsi pakkumist või pea nõu: info@iizi.ee

Toeta Päästeliidu vabatahtlikku päästet! Küsi kindlustuspakkumine aadressi paasteliit@iizi.ee kaudu ning annad oma panuse vabatahtlike päästjate tegevusele.

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!