Väldi sundkindlustamist!

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus. See tähendab, et liikluses ei tohi kasutada sõidukit, millel puudub liikluskindlustus. Kui liiklusregistris registreeritud sõidukil on liikluskindlustuse seaduses sätestatud korras kindlustuskohustus täitmata rakendub sundkindlustus. 

Sundkindlustus rakendub kui:

  • registreeritakse sõiduk liiklusregistris ja liikluskindlustus jäetakse sõlmimata;
  • lõppeb sõiduki ajutine kustutamine või peatamine liiklusregistris;
  • möödub 12 kuud liikluskindlustuse lepingu sõlmimisest. 

Sundkindlustuse kindlustusandjaks on Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) ja seega ei saa kindlustusandjat ise valida nagu tavalise liikluskindlustuse puhul. Soovitame sundkindlustust vältida, sest kindlustusmakse on tavalisest liikluskindlustusest märkimisväärselt kallim ja kahju tekitajale rakendub omavastutus 640€  kindlustusjuhtumi kohta. 

Kuidas sundkindlustust vältida? 

Kui sulle kuulub sõiduk, mis on registreeritud liiklusregistris aga millega ei plaani enam kunagi liiklema hakata, siis kustuta sõiduk registrist. Kui registreerid sõiduki, millega lähiajal liiklema ei plaani hakata, siis saad sõiduk ajutiselt liiklusregistrist kustutada ilma tasu maksmata, seda alates 1-24 kuuks maanteeameti e-teeninduses või teise variandina sõlmi lühiajaline liikluskindlustus. Kui müüd sõiduki ja uus omanik ei ole sõidukit 5 tööpäeva jooksul enda nimele registreerinud, siis teata registripidajat võõrandamisest. 

LKF teavitab sundkindlustuse tekkimisest või tekkimise võimalusest kindlustuskohustusegaisikut e-kirjaga selle võimaluse puudumisel tava kirjaga. Kindlasti reageeri teavitusele kohe! 

HEA TEADA!
Soovitame tellida liiklusregistri teavitused kodaniku portaalist eesti.ee. Teavitusi saab tellida nii e-postile kui ka SMS sõnumina (sisestage mobiili number). Et teavitused su e-posti jõuaks suunake oma @eesti.ee e-post kasutuses olevale e-posti aadressile. Teavitused on tasuta ja teavitatakse ka sõiduki ajutise kustutamise kehtivuse lõppemisest. 

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, Nupp_Liitun-Uudiskirjaga
siis suurepärane võimalus selleks on IIZI uudiskiri.