Välisministeerium soovitab: sõlmi nõuetekohane reisikindlustus

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Selle aasta algusest on reisisõpradele valminud Välisministeeriumi poolt mugav ja informatiivne veebileht ReisiTargalt, mille eesmärgiks on aidata turvalisemalt ja nutikamalt reisida. Täpsemalt saad uurida, mida peaksid teadma enne reisi või kuidas lahendada muresid parimal viisil juba reisil olles.  

Välisministeerium-soovitab-sõlmi-nõuetekohane-reisikindlustus

Kui vaadata tegevusi, mis on olulised enne reisile minekut, siis keskenduksime reisikindlustuse sõlmimisele. Silvar Laanemäe välisministeeriumist kommenteerib: „Väga oluline on reisil viibimise ajaks hankida nõuetekohane reisikindlustus, mis kataks võimalike ravi-, haigla- ja esmaabikulude kõrval vajadusel ka haigestunu tasuta kodumaale toimetamise ning hõlmaks teisi ootamatusi, nagu ära jäetud või hilinenud lennud, marsruudimuutused või pagasi kaotsiminek, hilinemine ja vargus“.

Reisides Euroopa Liidu liikmesriikides tuleks endale taotleda Euroopa ravikindlustuskaart. Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises EL liikmesriigis ajutiselt, saavad vajamineva arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Euroopa Liidu piires reisides on soovitav lisaks teha ka reisikindlustus, mis katab vältimatu arstiabi kulu.

Eesti Haigekassa poolt väljastatud ravikindlustuskaart annab küll õiguse saada koheselt vajaminevat arstiabi, kuid seda osutaja riigi seadusandluse järgi. See tähendab, et inimene peab kandma ka omavastutustasu, sest enamikus riikides on arstiabi osaliselt tasuline. Samuti ei kaeta ravikindlustuskaardiga transporti elukoha riiki tagasi (näiteks kui juhtub raske õnnetus ja vajalik on ravi jätkata Eestis).

Kindlasti ära unusta enne reisi üle kontrollida oma reisidokumente ja nende kehtivust, tutvu ReisiTargalt kodulehel sihtriigi infoga ja registreeri seal ka oma reisiplaan. Vaata soovitusi ja nõuandeid lähemalt ReisiTargalt veebilehelt!

Võrdle reisikindlustuse hindu ja tingimusi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!