Vastutuskindlustus päästab lapsevanemad laste korraldatud tempudest

22. juuli 20223 minut(it) lugemist
Vastutuskindlustus päästab lapsevanemad laste korraldatud tempudest

Suvisel ajal suurenevad laste poolt tekitatud kahjud, kui kriibitakse autosid, lõhutakse televiisoreid või aknaid. Ootamatult kopsakast väljaminekust säästab lapsevanemaid kodukindlustus koos vastutuskindlustusega.

Peamised laste ja noorukitega seotud juhtumid on viimasel ajal seotud elektritõuksidega kui sõidetakse otsa nii pargitud autodele, teistele inimestele, ratturitele, koertele jne. IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi Pille Pleesi sõnul päästab sellisel juhul lapsevanemad ootamatust väljaminekust eraisiku vastutuskindlustus koos kodukindlustusega. “Lapsevanematena soovime nii oma lapsi kui ennast õnnetustest säästa, kuid nagu elu on näidanud, siis juhtub ka parimates peredes,” ütleb Plees ja soovitab kodukindlustust valides võimalikud riskid läbi kaaluda.

Teisalt on laste ja noorukite õnnetusjuhtumid seotud koduga. Õnnetusjuhtumid leiavad valdavalt aset perioodil, mil lastel on koolivaheaeg, kuid vanematel pole veel puhkus alanud. Põhjuseks igavus või lihtsalt uudishimu maailma vastu mõtlemata tagajärgedele. Laste omaloomingut ilmestavad järgmised näited:

  • kiviga kraabitakse teleka ekraani
  • värvitakse (mitte vesivärvide või pliiatsitega) üle seinu, mööblit, tehnikat
  • mänguhoos hüpatakse katki voodi/diivan
  • kääridega lõhutakse nahkdiivan

Noorukeid utsitab tegudele aga vähene ohu- ja vastutustunne. Ühel juhul veetis kamp noorukeid aega koduterrassil, kus katsetati erinevaid ilutulestikke ning mille tagajärjel süttis kogu maja. Teine õnnetu juhtum leidis aset aga garaažis, kus nooruk valas bensiini muruniidukisse, kuid teine otsustas samal ajal suitsetada. Kiirelt süttisid bensiiniaurud, põlema süttis nii garaaž kui maja.

Milline kindlustus katab laste tehtud pahandused ja kui suures ulatuses?

Elektritõuksidega seotud õnnetuste puhul on taaskord kasu eraisiku vastutuskindlustusest koos kodukindlustusega. Ühtlasi kiputakse krutskite tagajärjel või lihtsalt mänguhoos ka iseendale liiga tegema, mistõttu on aasta-aastalt üha rohkem huvi tundma hakatud ka õnnetusjuhtumikindlustuse vastu. Tervisearengu Instituudi andmetel juhtuvad pea pooled õnnetustest just koduseinte vahel. Samuti juhtub õnnetusi nii koolis kui trennis. 44% lastega seotud õnnetustest ongi kukkumised. Õnnetusjuhtumikindlustust saab teha nii endale kui oma lastele.

Kodu ja koduse vara päästab aga koguriskikindlustus, mis kehtib näiteks järgmiste juhtumite korral: kiviga kraabitakse teleka ekraani, värvitakse (mitte vesivärvide või pliiatsitega) üle seinu, mööblit, tehnikat. Mänguhoos hüpatakse katki voodi või diivan, lõhutakse diivan kääridega, mänguhoos saavad pihta või kukuvad maha nii kallis elektroonika kui laevalgustid vms.

Inimeste huvi vastutuskindlustuse vastu tõuseb

“Viimastel aastatel on oluliselt tõusnud huvi eraisiku vastutuskindlustuse vastu,” rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht ja seda eelkõige laste ja noorukitega perede arvelt. Ühtlasi soovitakse ka varasemast suuremat kindlustussummat. “Kui eelnevatel aastatel jäi kindlustussumma maksimaalselt 10 000€ peale, siis nüüd kindlustatakse pigem mahus 20-50 000€,” lisab Plees.

Kodukindlustus

Hoiab Sinu kodu ja seal olevat vara. Vali parim kaitse!

Alusta kindlustamist