Vastutuskindlustus päästab naabritele tekitatud kahjud

9. august 20223 minut(it) lugemist
Vastutuskindlustus päästab naabritele tekitatud kahjud

Toome välja sagedasemad kahjud, mil vastutuskindlustuse olemasolu on aidanud kahjukulusid katta.

Elul on kombeks üllatada ja kuigi pead ennast ja oma lähikondlasi eeskujulikuks, siis tahes-tahtmata võivad teatud olukorrad lõppeda kahjuga kolmandale osapoolele. Toome välja mõned sagedasemad kahjujuhtumid.

Eraisiku vastutuskindlustus annab kaitse nii koduomaniku kui temaga kooselavatele pereliikmete poolt kolmandatele isikutele tekitatud isiku- ja esemekahjude puhul.

Paljud kahjujuhtumid on seotud veeõnnetustega

Üle 90 protsendi vastutuskindlustuse juhtumitest moodustavad naabri kodule või kinnisvarale tekitatud kahjud. Ühed sagedasemad juhtumid on seotud veeõnnetustega, kui purunenud veetoru tekitab kahju lisaks enda korterile ka naabri(te) kodule. „Veeavarii tekitab kahju nii kindlustatud korterile ja seal olevatele esemetele kui ka suure tõenäosusega allkorruse naabritele. Puutumata ei pruugi jääda ka kõrvalasuv korter, kuhu vesi võib pääseda,“ selgitab IIZI isiku- ja varakindlustuse tootearendusjuht Pille Plees.

Nõudepesumasin ujutas korteri üle

Merike pani nõudepesumasina tööle ja ise läks jalutama. Paar tunni pärast koju jõudes avastas ta, et kodus on toimunud veeuputus. Ühendust võeti kindlustuse koduabi teenuse pakkujaga, töömees tuli kohale ja ummistus likvideeriti. Kahjuks oli põrandale valgunud vesi kahjustanud köögipõrandat, mis vajas nüüd vahetamist. Lisaks koputas õhtupoolikul uksele alumise korruse naaber ning teatas, et ka tema köögi lagi ja mööbel on veekahjustusi saanud. Õnneks oli Merikesel sõlmitud kodukindlustuse koguriskikindlustus koos vastutuskindlustuse lisakattega, mis maksis kinni nii toruabi teenuse kui ka Merikese köögipõranda vahetuse. Samuti hüvitas kindlustus alumise naabri köögilae ja -mööbli remondi. Merikesel jäi kanda vaid omavastutuse osa, 200 eurot. Kahjude suuruseks hinnati kokku 3500 €.

Lendu läinud batuut tekitas 3000 € ulatuses kahjusid

Kui kortermaja veekahjude näide paneb eramaja omanikud ilmselt õlgu kehitama, siis tegelikult võib ebameeldivaid “üllatusi” juhtuda neilgi. Nimelt võivad aias murdunud puu või lahtised esemed eramu hoovides teha tugevama tuulega palju kurja. Näiteks lendas halvasti kinnitatud batuut tormiga naabermaja terrassile, batuudi metallraam purustas liuguritel terrassiklaasid, tekitades sellega pea 3000 eurose kahju.

Laiendatud vastutuskindlustuse alla kuuluvad ka laste- ja lemmikloomade, samuti inimese enda poolt väljaspool kodu põhjustatud kahjud.

Vastutuskindlustuse olemasolu tuleb kasuks lastega peredele

Lapsevanemad teavad hästi, et lastega tuleb ootamatusi ikka ette. Väga sageli juhtub õnnetusi just tõukeratastega; alles see oli kui laps sõitis tõuksiga kortermaja ees ning harjutas trikke. Paraku õnnestus tal selle käigus ära kriipida kolm sõidukit, tekitades kahjusid üle 2000 euro. Ka pallimängud võivad lõppeda halvemal juhul naabri aknas.

Õnnetusi juhtub ka rattasõitu harrastavatel täiskasvanutel kui viga võib saada nii jalakäija, teine rattur kui viimase hinnaline jalgratas, rääkimata kõrvalliikunud autost.

Mis puudutab lemmikloomaomanikke, siis loomaomaniku vastutuse alla kuuluvad näiteks olukorrad, kus koer hammustab kellegi teise lemmiklooma või pääseb aiast välja ning ründab möödasõitnud ratturit ning ohver vajab seetõttu arstiabi.

Kõiki eelpool toodud kahjujuhtumid oleksid ilma vastutuskindlustuse olemasoluta läinud kalliks maksma, kuid õnneks hüvitas kindlustuskaitse nii kahjukulud kui säilitas heatahtlikud suhted naabrite vahel.

Kodukindlustus

Hoiab Sinu kodu ja seal olevat vara. Vali parim kaitse!

Alusta kindlustamist