3 enamlevinud põhjust, miks puhkusereis ära jääb

6. juuni 20232 minut(it) lugemist
3 enamlevinud põhjust, miks puhkusereis ära jääb

Ootamatused ei hüüa tulles, mistõttu kuulub korraliku puhkusereisi juurde ka korralik reisikindlustus koos lisakaitsetega.

Inimene pidavat kõige õnnelikum olema puhkusereisi planeerides, kuid seda ilmselt eeldusel, et puhkusereis ikkagi toimub. Paraku ootamatused ei hüüa tulles, mistõttu tasub tagavaraks hoida varuplaani ehk korralikku reisikindlustust. IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees loetleb enamlevinud põhjuseid, mis puhkusereisidele saatuslikuks saavad. 

1. Reisija haigestub vahetult enne reisi  

Üks sagedasemaid põhjuseid, mis puhkusereisi lõpetab enne kui see alatagi jõuab on haigestumine, reisija või tema lähedase ootamatu haigestumine. “Sõbrannad pidid koos reisile minema, aga ühe sõbranna laps murdis jalaluu ja ei saa seetõttu reisile minna,“ toob Plees näite, et kui 24 tunni pärast läheb lend ja reisikaaslase või tema lähedasega midagi juhtub, siis jääb reis enamasti ära. “Samuti kui pere plaanis puhkusereisi, kuid mõni päev enne minekut suri ootamatult nende vanaisa, siis hüvitab ärajäänud reisi kulud samuti reisitõrkekindlustus,” lisab ta. 

2. Streigid halvavad lennuliikluse 

Möödunud suvel oli terves maailmas lennukaos, sest pärast koroonapandeemiat ei olnud lennundussektoris tööl piisavalt inimesi, kes oleksid suutnud reisijate masse ära teenindada. Tänaseks on töötajaid küll juurde värvatud, kuid nende tundlikkus sektori muutustele on selgelt suurem, mistõttu esineb ka streike nende hulgas oluliselt enam. “Streigid tähendavad reisijale aga lisakulusid nii majutuse kui asendustranspordi näol. Sellises olukorras tavalisest reisitõrkekindlustusest ei piisa ja abi saab reisitõrke lisakaitsest,” soovitab Plees.  

3. Lennuliiklust häirivad ilmastikuolud 

Mitmel korral on juhtunud, et Tallinnas ei saa halva ilma tõttu lennuk maanduda ja selle asemel maandub lennuk Soomes. Kuna halb ilm ei ole lennufirma vastutus, siis lisanduvad kulud (majutus ja transpordikulud Eestisse) tuleb tasuda endal. Reisikindlustustuse olemasolul hüvitatakse need reisitõrkekindlustuse alt. 

Niisiis on mõistlik reisi planeerides arvestada ka reisikindlustusega, mis võtaks enda kanda kulud, kui reis mingil põhjusel ära jääb või reisil mõne ootamatuse tõttu lisaväljaminekuid tekib. “Tark ja teadlik reisisell kindlustab end lisaks ootamatutele meditsiiniabikuludele ka reisi ärajäämise vastu,” soovitab spetsialist. “Eriti nutikas lisab reisitõrke lisakaitse – nii saab olla muretu ka juhul, kui lennukid ei lenda looduskatastroofi või streigi tõttu. Samuti juhul, kui ära jääb kauaoodatud kontsert või spordivõistlus,” lisab ta.  

Reisikindlustus

Tagab muretud reisi- ja puhkuseplaanid!

Alusta kindlustamist