5 lähimat sihtkohta, kuhu sel aastal reisida

29. jaanuar 20244 minut(it) lugemist
5 lähimat sihtkohta, kuhu sel aastal reisida

Paras aeg on käesolevaks aastaks reisiplaane tegema hakata. Panime kokku listi sihtkohtadest, kuhu võiks tänavu ühel või teisel põhjusel reisida. Toome välja valiku, mis asuvad Eestile kõige lähemal.

Rahvusvaheline turismisektor saavutas 2023. aastal umbes 90% pandeemiaeelsest tasemest. Möödunud suvigi näitas selgelt, et inimeste reisituhin on jälle hoo sisse saanud kui populaarsed Vahemere-äärsed sihtkohad olid turistidest pungil.

Tänavu on hea aeg külastada kohti, mis jäävad paljukäidud suurriikide kõrvale või vahele ja millest nii sageli ei räägita. Reisiplaane tasub teha väljaspool hooaega, et nautida sihtriigi võlusid ehedalt ja näha vaatamisväärsusi ilma rahvamasside moodustatud barjäärideta.

Albaania

Aadria mere rannikul Kreeka ja Montenegro vahel asuv Albaania on tõeline pärl, kus leidub tegevusi nii rannapuhkuse otsijatele kui ka seiklushimulistele. Mitmekesine ja rahakotisõbralik Albaania on viimase paari aastaga aina enam reisihuvilisi puhkama meelitanud ning 2023. aastal külastas Albaaniat näiteks rekordarv itaallasi, kes oma suvist rannapuhkust just sinna veetma suundusid.

2024. aastal avatakse sealsel rannikul Vlorës uus lennujaam, mis muudab rannapuhkuse otsijate elu veelgi mugavamaks. Ent kuldne rannajoon on vaid üks osa Albaania võludest. Riigi rikas kultuur on põimunud kristlikust ja moslemite ajaloost, tähelepanu köidavad kaunid linnad nagu Berat ja Gjirokastër, samuti hunnitud mägimaastikud, mille seast Theth on kõige populaarsem.

Tartu

Meie oma Tartu sai värskelt nimetatud 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks, millega kaasnevad erinevad sündmused on üks peamisi põhjuseid, miks CNN ka Tartu oma soovitustes välja toob. Kui aga tiitel kõrvale jätta, siis on ju Tartu heade mõtete linn ja eestlaste intellektuaalne keskus, kus asub nii vanim ülikool kui ka Eesti Rahva Muuseum. Samuti muljetavaldav teaduskeskus AHHAA, mis on Baltikumi suurim teadusmuuseum.

Vanalinn on ideaalne koht, kus peatuda, nautida head toitu ja külastada erinevaid lokaale. Kesklinnast veidi põhja pool Emajõe kaldal on külastamist väärt ka Supilinn, mis oma puitmajade, ajaloolise ümbruskonna ja boheemlasliku olemusega jätavad kustumatu mulje igale turistile, kelle koduks pilvelõhkujatega suurlinn.

Galicia piirkond Hispaanias

Hispaania loodeosas paiknev Galicia pakub avarat rannajoont, mis ühelt poolt on ääristatud Atlandi ookeani ja teiselt poolt Islas Atlánticase rahvuspargi karm maastikuga. Galicia piirkonna pealinn Santiago de Compostela on pikka aega olnud turistide radaril tänu oma silmatorkavale 12. sajandi katedraalile, mis on sadade tuhandete palverändurite lõpp-punkt, kes igal aastal Camino de Santiago palverännakut alustavad.

Suurepäraseid vaateid pakuvad Cabo Fisterras, kivine poolsar, kus asub maaliline Finisterre tuletorn. Tuletornid on Galicias omajagu teema – neid on kokku 19, sealhulgas UNESCO kaitse all olev 1. sajandi Heraklese torn, mis arvatakse olevat maailma vanim säilinud Rooma tuletorn.

Makedoonia

Ateena ja Kreeka saared muutuvad igal aastal üha rahvarohkemaks, kuid Põhja-Kreeka poolt naabriks olev Makedoonia piirkond on veel turistimasside poolt avastamata. Ometi pakub Makedoonia võrdselt nii hunnituid loodusvaateid, kui kaunist arhitektuuri. Omaette vaatamisväärsuseks võib pidada Makedoonia pealinna Skopjet, mis on segu nii vanast kui uuest arhitektuurist.

Loodusparkidest väärib mainimist Matka kanjon, mis asub Skopjest vähem kui 16 kilomeetri kaugusel. Oma kauni järve ja teravate kaljuservade tõttu on ta suur turismimagnet nii matkajate kui ka tavakülastajate seas.

Maroko

Loode-Aafrikas asuv Maroko kuningriik on tänu mitmekesisele maastikule ja uhkele arhitektuurile üks märkimisväärne sihtkoht, mis pärast möödunud septembris toimunud maavärinat on tugevalt naasmas turismikaardile.

Kuigi külastajad kipuvad kogunema populaarsetesse linnadesse nagu Marrakech, Rabat ja Fes, siis tasuks vaadata ka teiste silmapaistvate linnakeste südamesse nagu Tétouan, ajalooline Meknes, mis kuulub ka riigi üheksa UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Reisikindlustus võiks olla puhkusereisi loomulik osa

Iga korraliku reisiplaneerimise juurde kuulub reisikindlustus, mille soetamisel mängib olulist rolli ajastus. “Kuigi näeme, et inimesed mõistavad varasemast paremini, et reisikindlustusest võib tõesti kasu olla, siis paraku ca 25% inimestest hakkab tõsisemalt reisikindlustuse peale mõtlema alles nädal enne reisi,” rõhutab IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuht Pille Plees, kes soovitab reisikindlustuse soetada kohe, kui lennupiletid on broneeritud.

“Kui kindlustuse sõlmitakse vaid mõned päevad enne reisi, siis võib juhtuda, et reisi ärajäämise põhjus on juba toimunud, misjuhul pole enam tegemist ootamatusega ja kindlustus ärajäänud reisi kulusid ei kata,” lisab Plees. Antud juhul võib tegemist olla näiteks vahetult enne reisi haigestumisega, mistõttu jääb reis ära või ootamatu lennufirma töötajate streigiga, mis toob kaasa lisakulud transpordile.

Reisikindlustuse valimisel lähtu „IIZI soovitusest“. Nii saad kindel olla, et sinu tagala on igasuguste ootamatuste korral kindlustusega kaitstud!

Allikas: CNN

Reisile Sinuga

Reisile Sinuga

Reisi kindlustamisel on oluline kindlustuskaitsete sisu. Kiirelt ja targalt aitab valida “IIZI soovitus”!

Alusta kindlustamist