IIZI pakub kindlustusturul ainulaadset veebilahendust ettevõtte juhtidele

6. aprill 20232 minut(it) lugemist
IIZI finantsriskide valdkonna spetsialist Helen Evert

Juhatuse liikme vastutuskindlustus on juhtidele oluline kaitsekilp, mille eesmärgiks on tagada ettevõtte juhtidele hüvitis juhtimisotsustega seotud nõuete tekkimisel. Ennekõike aitab kindlustus maandada juhtide isiklikke finantsriske, tagab juhtimisvea tõttu tekkinud kahju korral vajalikud vahendid ning aitab juhil ka keerulisemal ajal julgemalt vajalikke otsuseid vastu võtta.

Juhatuse liikme vastutuskindlustus on juhtidele oluline kaitsekilp, mille eesmärgiks on tagada ettevõtte juhtidele hüvitis juhtimisotsustega seotud nõuete tekkimisel. Ennekõike aitab kindlustus maandada juhtide isiklikke finantsriske, tagab juhtimisvea tõttu tekkinud kahju korral vajalikud vahendid ning aitab juhil ka keerulisemal ajal julgemalt vajalikke otsuseid vastu võtta.Tegemist on Eestis seni vähe kasutust leidnud kindlustusega, millega suur osa ettevõtjaid  tavapäraseid kindlustuslepinguid sõlmides mõelda ei oska, kuid samas puudutab see personaalselt kõiki juhatuse liikmeid. „Juhatuse liikme vastutuskindlustus on lahendus, mida Eestis tegutsevad kindlustusandjad praktiliselt ei paku. Oleme leidnud sobivatel tingimustel lahenduse pakkujad välisriigist,“ lisab IIZI finantsriskide valdkonna juht Helen Evert.

Suhtumine juhtide vastutusse muutub koos ühiskonnas toimuvaga. Juhtide sotsiaalse, keskkondliku ja juhtimiskultuuriga seotud tegevused on üha rohkem tähelepanu all. Lisaks on seoses keerulise majandusolukorraga on tõenäoliselt ees ootamas rohkem vaidlusi ja kohtuasju, mistõttu tasub kõigil juhatuse liikmetel oma juhtimistegevuse riskidele mõelda. „Ärevamas majandusolukorras on juhtide otsuste osas etteheited kerged tekkima. Teadlikkuse kasv on meieni toonud rohkem küsimusi nende riskide kindlustamise võimaluste kohta ja nägime vajadust luua kiire ja mugav lahendus,” kommenteerib Evert

Hinda kindlustuskulu ja tutvu hüvitislimiitidega siduva lepinguta

IIZI sai valmis veebilahendusega, mis pakub Eesti kindlustusturul ainulaadset võimalust mõne minutiga juhatuse liikme vastutuskindlustuse maksumus arvutada. Veebilehe külastajad saavad lihtsa vaevaga hinnata oma võimalikku kindlustuskulu arvestades erinevaid hüvitislimiite ja tutvuda kindlustuskatte sisuga. Tegemist on indikatiivse arvutusega, mis on hea sisend teiste juhatuse või nõukogu liikmetega arutelu algatamiseks, et otsustusprotsess kiiremini sujuks.  Juhul, kui isik on juhatuse liige mitmes ettevõttes, saab mugavalt koheselt teha mitu päringut.

Sageli arvatakse, et juhatuse liikme vastutuskindlustuse kindlustusmaksed on kõrged. Veebilahenduses saab lihtsa vaevaga oma ettevõtte kindlustuskulu hinnata ja pigem võib mõistlik hinnatase üllatada. „Lahendus annab suurepärase võimaluse endale sobival ajal vajaliku teemaga tegelemiseks ning vastutuskindlustuse võimaluste ja hindadega tutvumiseks,“ lisab Evert.

Juhatuse liikme vastutuskindlustuse hinnapäring

Juhatuse liikme vastutuskindlustuse hinnapäring

Unikaalne lahendus, mis sobib juhtimisotsustega seotud riskide maandamiseks. Koostame esmase personaalse pakkumise vaid paari minutiga.

Arvuta makse Loe lähemalt