Kui reisil on plaanis teha sporti, siis lisa vajadusel sportimise lisakaitse kindlustusele

1. jaanuar 20152 minut(it) lugemist

Suvi on lisaks puhkamisele hea aeg oma lemmikspordiga tegelemiseks. Tihti võetakse ette mõni spordireis või minnakse treeninglaagrisse välisriiki. Reisiplaane tehes tasub olla ettenägelik ja hoolega läbi mõelda, mis oleksid need spordialad ja sportlikud tegevused, millega reisil võiksid tegelda. Nii hoiad ära hilisemaid ebameeldivaid ootamatusi.

Kui-reisil-on-plaanis-teha-sporti,-siis-lisa-vajadusel-sportimise-lisakaitse-kindlustusele

Kui reisitakse võistlusspordi eesmärgil meeskonnaaladel (võistlused, treeninglaager) on mõistlik reisikindlustuse poliis vormistada tervele meeskonnale korraga. Sellisel juhul on kõrgema riski märkimine kindlasti vajalik. Kui poliis on vormistatud õigesti, on kulutused erakorralisele ja hädavajalikule arstiabile ka võistlustel ning treeningutel saadud vigastuste korral kaetud. Kindlasti on oluline ka ise enda piire osata tunda ja mitte üle pingutada ja sellega endale rohkem liiga teha.

Ka kõige professionaalsematel tegijatel kahjuks juhtub

Näiteks 20. sajandi Eesti parimaks käsipalluriks tituleeritud Riho-Bruno Bramanis on üks paljudest profisportlastest, keda paraku vigastused puutumata jätnud ei ole – tõsine põlvevigastus võistlustel ja hiljem hädavajalik meniskioperatsioon. Vigastuse tõttu otsustas Bramanis mängijakarjäärile joone alla tõmmata ning täna keskendub endine sportlane treeneritööle ja reisimisele. Analoogseid näiteid võiks tuua ka teistelt spordialadelt.

Ka siis kui sport ei ole reisi peamine eesmärk, näiteks plaanid reisi käigus mõnda sportlikku tegevust esmakordselt proovida või tegeled harrastusspordiga, siis ära jäta seda enda teada ja lase vajadusel vastav märge lisada kindlustuspoliisile. Kindlustusseltsidel on nimekiri erinevatest spordialadest, mille puhul kaitset ei pakuta või mis on kaetud teatud ulatuses. Näiteks sukeldumisreisid, mägedes matkamine või merel purjetamine. Kindlustusseltsid on lähenenud siin erinevalt. Hea on pidada enne poliisi vormistamist nõu kindlustusspetsialistiga ja koos leida parim lahendus.

IIZI kaudu on leidnud endale sobiva reisikindlustuse lahenduse käsipallimeeskonnad, jalgpalliklubid, ratsasportlased, suusatajad kui ka mitmed mõne teise spordialaga tegelejad. Hoiame spordisõpru!

Võrdle reisikindlustuse hindu ja tingimusi

Kindlustamine on iizi. 

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis liitu meie uudiskirjaga!