Reisikindlustus COVID kaitsega päästab aastalõpu puhkuseplaanid

24. november 20214 minut(it) lugemist
reisikindlustus covid kaitsega paastab aastalopu puhkuseplaanid

Plaanid veel aasta lõpus puhkusereisile sõita? Kui vastasid jah, siis järgnevast viiest soovitusest võib Sulle kasu olla. Reisikindlustuse valimisel eelista parimat võimalikku COVID-19 katet.

Tänaseks oleme koroonaviirusega elanud juba kaks aastat, kuid info COVID-19 tulenevate nõuete ja piirangutega muutub endiselt kiiresti. Kui igapäevaste asjaajamiste osas suudame sammu pidada, siis reisimise ja selle kindlustamisega on asi keerulisem. Teeme ülevaate, mida 2021. aasta lõpus reisikindlustust valides silmas pidada ning kuidas reisiks valmistuda.

Kindlustuse statistikast nähtub, et inimesed teevad usinalt plaane päikesereisideks ja suusapuhkusteks. Paraku tekitab ebakindel olukord seoses viirusega endiselt palju küsimusi ning reisikindlustuse sisu, mis puudutab COVID-19 katet, on veelgi olulisem. Panime koos IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi Pille Pleesiga kokku mõned reisihuvilisele kasulikud nõuanded.

Tutvu olukorraga sihtriigis, planeeri lennud ja varu aega

Reisi planeerimisel tee põhjalik eeltöö. Riigiti kehtestatud piirangud on erinevad ning üllatuste vältimiseks vii end sihtriigis kehtestatud nõuetega kurssi. Seda saad teha lehel reisitargalt.vm.ee või reopen.europa.eu. Vahemaandumistega lendude puhul varu lisaaega, sest olenevalt riigist võidakse lisaks vaktsineerimispassile nõuda ka COVID-19 testi tegemist. Alati ei pruugi testimispunkt asuda lennujaamas, mistõttu on ajanappuse tõttu oht jätkulennust maha jääda.

Korralik eeltöö on eriti oluline juhul, kui oled ise oma reisi korraldajaks. Uuri kõige värskemat infot sihtriigi ja transiitriikide piiriületusreeglite ning nõuete kohta. Info kogumisel on abiks ka trip.ee, reisitargalt.vm.ee või reisibürood.

Kontrolli vaktsineerimispassi kehtivust

Aasta lõpus aeguvad paljudel eesti inimestel vaktsineerimispassid, mistõttu on oluline varakult enne reisi kontrollida vaktsineerimistõendi kehtivust. Tõendit saad uuendada mugavalt veebis aadressil kontroll.digilugu.ee, kuhu skaneerid oma tõendi QR-koodi, sisestad reisikuupäevad ja sihtriigi.

Perega reisides kindlusta kõik liikmed

Kõikide reisile minevate pereliikmete kindlustamine on tähtis, sest enamasti hüvitatakse pereliikme haigestumisel kogu pere reisi ärajäämise või reisitõrkega seotud kulud. Näiteks olukorras, mil kauaoodatud reisi saabudes selgub, et lapsed on haigestunud ning reisile minna ei ole võimalik. Reisikaaslase lisakulud hüvitatakse ka juhul, kui laps haigestub reisil olles ning pereliige peab temaga planeeritust kauem sihtriigis viibima.

Põdesid läbi või oled vaktsineeritud – kas vajad COVID kaitsega kindlustust?

Teada on, et ka varasemalt läbipõdenud ja vaktsineeritud inimesed võivad uuesti koroonasse haigestuda, mistõttu võib reis ära jääda või katkeda. Seetõttu on oluline valida kindlustus, mis katab kulud koroonasse haigestumisel. Koroonaviiruse läbipõdenutel tasub kindlasti jälgida, kas ja millistel tingimustel neile reisikindlustust koos COVID kaitsega pakutakse. Näiteks pakuvad osad kindlustusandjad reisitõrke kindlustuskaitset vaid neile, kellel on olemas negatiivne PCR test, mis on tehtud teatud aeg peale läbipõdemist, kuid enne reisikindlustuse ostmist. Samuti peaks arvestama, et negatiivset koroonatesti võib nõuda ka läbitav transiitriik, kus toimub ümberistumine järgmisele lennule.

Julge kindlustuseksperdilt nõu küsida

Tõsi on, et parima reisikindlustuse leidmine seoses COVID-19 on jätkuvalt väga keeruline. Meie inimesed tegelevad reisikindlustusega igapäevaselt ja on turul toimuvaga hästi kursis.

IIZI reisikindlustuse kalkulaator annab Sulle selge ülevaate erinevatest kindlustuspakkumistest. Vaata IIZI soovitust ja tutvu täpsemalt pakutavate COVID kaitsetega. Kui reisikindlustuse valimine tundub sellegipoolest keeruline, siis küsi julgelt nõu ja leiame koos sobivaima lahenduse.