Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Nipinurk! Ennustame, millal on Sinu sõiduki ülevaatus

Vaatasime välja mõned nipid, millest igal autojuhil on kasu nii tankimisel, ülevaatuse planeerimisel, autohooldusel kui kahju korral.

Kasulik teada: miks jänes maanteel valgusvihku lõksu jääb ja liikuv auto kitse segadusse ajab?

Kevadine aeg paneb metsloomad liikuma ja üha rohkem satub neid ka sõiduteedele. Uurisime lähemalt, mis toimub looma peas, kui ta lähenevat sõidukit näeb ning kuidas saab autojuht end ootamatu kohtumise vastu kindlustada.

4 nippi, mis muudavad sõidud lastega mugavamaks

Pereauto valikul on lisaks turvalisusele oluline mõelda ka laste heaolule. Vaatame üle, kuidas muuta laste sõidutamine mõnusamaks ning ühtlasi kaitsta sõidukit tahtmatute kahjustuste eest ja lisada maksimaalselt praktilisust.

Mida teha, kui tankisid bensiini asemel diislit?

Mis juhtub kui tankida bensiinimootoriga sõidukisse diiselkütust? Uurime, kuidas sellises olukorras käituda ning millist abi on loota kindlustuselt.

Mida tuleks kevadisel autopesul jälgida?

Peale talve katab sõidukeid paks soola-, mustuse ja pigikiht. Tuletame meelde, mida enne korralikku autopesu ette võttes silmas pidada.

Hea teada! Kuidas oma sõiduki esiklaas puhtana hoida?

Autoroolis olles pole midagi olulisemat kui korralik nähtavus. Vaatame üle paar nippi, mida teha, et esiklaasist näeks välja igasuguse ilmaga.

Tuletame meelde! Kus ja kuidas võib sõita elektrilise tõukerattaga?

Kevad meelitab tänavatele tõukerattad, mida on mugavate rendivõimaluste tõttu liikvel aina enam. Paraku suhtuvad paljud kergliikuri juhid seadustesse sama kergelt kui oma sõiduvahendisse, mistõttu on paras aeg kergliikuritele kehtivad reeglid meelde tuletada.

Õnnelik juhus aitas katta kaskokindlustuseta sõiduki kahjud

95% avariidest on plekimõlkimised ja tihti juhtuvad need parklates. Mida teha siis, kui autoparklasse jõudes avastad, et sinu sõiduk on ära rihitud, kuid süüdlast pole sündmuskohal?

Vaata kalendri asemel õue! Rehvivahetus sõltub ööpäevastest temperatuuridest

Alates 1. märtsist on lubatud sõita suverehvidega, kuid eelkõige peaks rehvivahetus sõltuma ilmastikuoludest, soovitab liiklusjärelevalvekeskus. Millal siis tasuks rehvivahetusele mõelda?

Juhtus õnnetus? Kumma osapoole kindlustusega tuleb kannatanul asju ajada?

Kuidas käib õnnetuse korral asjaajamine - millal pöörduda enda ja millal süüdlase kindlustusandja poole?